Logo NFaU Logo NFaU

Резюме: зразки, поради

Резюме: зразки, поради, як написати резюме – все про резюме

Якісне резюме у наш час це:

Правильне написання повного Вашого імені на українській та англійській мовах.

Ваша цифрова фотографія.

Достовірна контактна інформація.

По можливості повний опис Ваших уявлень про Вашу майбутню роботу, включаючи зарплатні (компенсаційні) очікування і довгострокові кар’єрні плани.

Відомості про професійний досвід, освіту, професійні знання і навики, особисті досягнення, знання іноземних мов.

Відомості про географічну мобільність, вік, сімейний стан, дітей, спосіб життя за межами роботи.

Для написання такого резюме не варто жаліти ні часу, ні сил. Вони окупляться, якщо Ви уникнете хоча б половину порожніх зустрічей, “уточнюючих” телефонних дзвінків та неадекватних пропозицій про роботу.

ПОРАДИ ПРИ СКЛАДАННІ РЕЗЮМЕ

Порада 1

Для спілкування з роботодавцями заведіть собі окрему поштову скриньку.

Бажано, щоб вона не була корпоративною. Краще всього підійдуть поштові скриньки на найвідоміших Інтернет-майданчиках, таких як www.ukr.net, www.i.ua, www.bigmir.net і т.п.

Ваша поштова адреса повинна бути нейтральною, бажано короткою. Наприклад: sdmitry@gmail.com, vkyzmenko@i.ua.

Порада 2

Коли програма установки запитає у Вас ім’я і прізвище, то напишіть їх латинськими буквами. Коли Ви писатимете листи, введені вами ім’я і прізвище одержувач бачитиме в полі листа ‘FROM‘. Використання українських букв в імені та прізвищі небажано – зважаючи на різнобій в кодуваннях роботодавець може побачити в цьому полі набір незрозумілих символів. Не бажано замість реального імені і прізвища використовувати псевдоніми.

Порада 3

У полі ‘ТЕМА ПОВІДОМЛЕННЯ’ напишіть слово ‘RESUME‘ або ‘CV‘ та назву вакансії, на яку Ви претендуєте.

Наприклад: ‘CV: IT’ або ‘RESUME: assistant’.

У цьому полі також не варто використовувати українські букви. Якщо Ви посилаєте резюме в кадрове агентство, в цьому полі часто потрібно вказувати код вакансії.

Порада 4

Велика кількість роботодавців не люблять розглядати резюме в прикріпленому файлі.

Якщо Ви все-таки вислали резюме не в самому листі, а в прикріпленому файлі, то прийнято це робити, заздалегідь зберігши даний файл у форматі .TXT або .RTF, але не ні в якому разі не в .DOC – через нього можуть передаватися віруси. Деякі роботодавці резюме у форматі .DOC не розглядають взагалі.

Для збереження документа у форматі .RTF у редакторі MicrosoftWord в меню ‘ФАЙЛ’ виберіть пункт ‘ЗБЕРЕГТИ ЯК:’ і далі в полі ‘ТИП ФАЙЛУ’ виберіть пункт ‘ТЕКСТ У ФОРМАТІ RTF‘.

Порада 5

Супроводіть резюме короткою анотацією, особливо, якщо Вам відомо, хто його буде читати.

Зазвичай в листі пишеться коротка супровідна записка з вітанням та вказівкою мети відправлення резюме. Дане коротке повідомлення, якщо вказана контактна особа, варто починати так:

Вельмишановний Іван Іванович,

у відповідь на вакансію програміста, розміщену в : висилаю Вам резюме: (або просто ‘Доброго дня, у відповідь…’)

Далі Ви в двох словах пишете мету, яку хочете досягти, відправивши роботодавцю резюме, а також вказуєте, що чекаєте від нього якої-небудь відповіді.

Не забудьте в кінці короткого листа написати:

З повагою,

Івар Гордєєв:

Використовуйте шрифти Arial, TimesNewRoman або Verdana. Інші шрифти можуть бути відсутніми на комп’ютері адресата, внаслідок чого Ваше резюме неможливо буде прочитати.

Електронний лист варто відправляти в таких кодуваннях, як Windows-1251 або KOI-8R. Інші кодування слід застосовувати з дуже великою обережністю, у такому разі з дуже великою часткою ймовірності Ваш лист зітруть не читаючи.

Складаємо правильне резюме

Прочитавши резюме, роботодавець повинен зрозуміти, чого ви хочете від майбутньої роботи. Мабуть, це головна вимога. Хороше враження про кандидата складається тоді, коли він чітко визначив свою мету – аж до зазначення відділу і посади, де випускник хотів би працювати! Це позитивно характеризує людину, яка знає, чого прагнути.

Важливо вказати мету, завдяки цьому ваше резюме виграє навіть за відсутності стажу! Коли на співбесіді у вас запитають, що ви зробили задля її досягнення, підготуйте гідну відповідь: узяв участь у такому проекті, досяг того-то, вивчив те-то. Повірте, симпатії роботодавця опиняться на вашому боці!

Дотримуйтеся політкоректності, адже ви пишете розповідь про себе для дорослих серйозних людей, а не для молодіжного глянцю. Резюме – не місце для демонстрації дотепності. Наприклад, мало хто оцінить “навик володіння діроколом на рівні просунутого користувача”.

Чого не варто писати в резюме:

– “Хобі: біг, музика, секс”.

– “Навик виїзду за кордон (2 рази)”

– “Надсилаю своє резюме, щоб одержати про себе Ваше уявлення на предмет можливості використання в регіональних вакансіях”

– “Робив замовлення по нужді відділу продажів”

– “Причина звільнення – криза жанру”

– “Родичів судимих закордоном не маю”

– “Грамотність, інтелігентність, автомобільність”

– “Латиною володію класно, розмовної практики, на жаль, не було”

Чотири причини взяти вас на роботу

– Ніхто не вимагає від вас суперзнань і формулювань з підручника! Все, що вам потрібно – показати своє розуміння майбутньої роботи.

– Чітко формулюйте свої думки – можливо, до цього доведеться підготуватися вдома. Розповідь про себе має бути ясною і логічною, щоб ми змогли зрозуміти ваші побажання і сильні сторони!

– Роботодавця цікавить ваша мотивація. Проте далеко не всі готові до таких питань. Сформулюйте відповідь, не кидайтеся банальними фразами, типу – “мені це цікаво”. Щоб звучати переконливо, продемонструйте свою обізнаність, зайдіть на сайт компанії, погортайте пресу, поспілкуйтеся з однокурсниками або студентами на рік старшими – все це допоможе зібрати необхідну інформацію і підготуватися до питань, які вам обов’язково зададуть.

– Зустріч закінчена, вам пропонують задати питання. Якщо у вас їх немає, то виникає питання: а коли ж вони з’являться? Зараз вам дали шанс розпитати, поцікавитися, одержати інформацію, коли ще такий шанс випаде?

Шість способів провалити співбесіду

Отже, резюме складене, розіслане роботодавцям і кадровим агентствам, які працюють з молодими кадрами. І ось він, перший телефонний дзвінок – вас запрошують на співбесіду. Як потрібно поводитися?

– Не вигадуйте того, чого ніколи не було! Інтерв’юер неодмінно викриє ваш обман. Якщо ви чогось не вмієте чи не знаєте, не соромтеся, зізнайтесь у цьому! Ми розуміємо, що ви тільки починаєте кар’єру. Розкажіть про те, що вмієте, чим захоплюєтеся, щоб ми оцінили ваш потенціал.

– Не думайте, що, закінчивши ВНЗ, вивчивши мову і з’їздивши на стажування, ви автоматично перетворюєтеся на блискучого фахівця. Спробуйте співставити свої запити з об’єктивною реальністю. Будьте природні і не доводьте, що ви – найрозумніший.

– Не варто задавати багато питань про свої майбутні обов’язки. Краще поцікавитися ними безпосередньо перед тим, як ви приступите до роботи. Не заводьте розмову про зарплату, доки вам не зробили пропозицію про роботу.

– Не вступайте у запеклі суперечки з потенційним роботодавцем (за винятком випадків, коли ви впевнені, що перевіряють ваші здібності захищати свою позицію). Краще пошукати загальні теми для обговорення із співрозмовником, аніж іти на відкриту конфронтацію.

– Не белькочіть, прагнучи викласти якомога більше інформації про себе, не намагайтеся тиснути на інтерв’юера. Не володіючи необхідною кваліфікацією, не обіцяйте: “Вивчу англійську, навчуся швидко друкувати, освою комп’ютер, тільки візьміть мене!”

– Недобре лаяти інших позаочі. Особливо попереднього роботодавця. Якщо ви хочете пояснити причину звільнення, замість того, щоб вигукнути: “мій начальник був жахливим”, скажіть – “знаєте, я не люблю, коли кидаються попільничками”… Ви описали конкретний факт і своє ставлення до нього. І цього досить!

Робота над помилками

Грамотне резюме і успішна співбесіда – всього лише увертюра до вашого трудового життя. Ви справили перше враження на роботодавця, і воно виявилося сприятливим. “Ми вам зателефонуємо”, – обіцяє інтерв’юер.

В очікуванні дзвінка від інтерв’юера проаналізуйте, яких помилок ви припустилися на співбесіді, які питання могли б задати, а про які історії з біографії краще було не згадувати. Задумайтеся, наскільки переконливо звучали ваші слова.

Така робота над помилками навчить вас, по-перше, аналізувати свою поведінку, по-друге, виробить звичку думати, перш ніж говорити (що важливо!), і, нарешті, застрахує від повторення цих помилок у майбутньому. До того ж, за цією справою ви не помітите, як мине час і пролунає довгоочікуваний дзвінок. Голос у слухавці обов’язково вимовить: “Ви прийняті на роботу! Поздоровляємо! І зичимо успіху!”.

Резюме повинно бути зовнішньо привабливим та правильно оформленим. На перегляд окремого “Резюме” роботодавець витрачає дуже мало часу, тому в тексті повинні кидатися в очі ваші ключові здібності, досягнення, досвід, а в оформленні – такі прийоми, як акуратні проміжки, рівні поля, наявність абзаців. Друкувати “Резюме” краще всього на лазерному, а не струменевому принтері.

Резюме повинно бути стислим і продуманим. Оптимальний об’єм – одна сторінка, зміст повинен повністю відповідати напрямку роботи, на яку ви претендуєте і бути викладеним грамотно, без другорядних деталей .

Резюме повинно бути доведеним і точним. Надайте результати вашої роботи (навчання), використовуючи числа та відсотки. Запобігайте загальних фраз та зайвих визначень.

Резюме повинно бути акуратним і симпатичним. Використовуйте якісний папір, бажано білий або кремовий, шрифт- в діапозоні від 12 до 14.

Резюме повинно бути простим та коректним. Не захоплюйтесь графічними рисунками, різними рамками, віньєтками, аббревіатурами. Користуйтесь стислими фразами і не вживайте довгих словосполучень.

Резюме повинно бути бездоганним та читабельним. Не довіряйте комп’ютерному редакторові, а перевірте весь текст самі, щоб запобігти помилок та двозмістовностей.Памятайте, що нерозбірливе “Резюме” частіше всього залишається непрочитаним.

Резюме повинно бути офіційним. Не перевантажуйте його відомостями особистого характеру (вага, зріст, здоров’я, дані про рідних), не надавайте своє фото.

Резюме повинно бути закінченим. Необхідно визначити розмір (бажаного, ймовірного) матеріального відшкодування роботодавцем використання ваших професійних можливостей, здібностей. Роботодавці можуть вимагати від вас рекомендацій щодо підтвердження всього вище приведеного, тому необхідно в кінці “Резюме” їх надати (частіше всього тільки прізвища, ініціали та посади відповідних осіб).

Враховуючи всі ці вимоги та побажання, радимо вам, шановні, у довільній формі скласти своє “Резюме”, вказавши:

– свою стать та вік;

– довузівську освіту;

– робітничу професію;

– майбутню інженерну спеціальність;

– вміння працювати з ПК;

– знання іноземних мов;

– трудову діяльність під час робочих семестрів;

– свої загальнолюдські риси характеру;

– тему дипломного проекту, його впровадження в виробництво та очікуваний економічний ефект;

– свою адресу і т. п.

Практика 2023-2024

Резюме: зразки, поради

Інтернет-конференція

Резюме: зразки, поради

Керівники практики

Резюме: зразки, поради